еМагазин

Tag : координатор

Македонија ТОП СТОРИИ

Еден пациент почина во ковид – центарот во Тетово

Редакција
Во изминатите 24 часа во Тетовската клиничка болница има починато едно лице меѓу хоспитализираните во ковид – центарот. Починатото лице е родено 1952 година. -Во...
Македонија

Арбер Адеми нов координатор на пратеничката група на ДУИ

Редакција
Пратеникот Арбер Адеми е нов координатор на пратеничката група на ДУИ во Собранието, по оставката на Изет Меџити од оваа позиција. Како што потврдија за...
Македонија

Кои се новите претседатели на Унијата на жени и Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На редовниот состанок на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ беа констатирани оставките на Даниела Рангелова и на Лука Кржалоски од позициите претседател на Унијата на...