еМагазин

Tag : пожарникари

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Скопските пожарникари апелираат: „Ние останавме на работа, Вие седете дома, спасете живот“

Редакција
Припадниците на Територијалната противпожарна единица во Скопје на интересен начин упатија апел до граѓаните да останат дома за да се спречи ширењето на корона вирусот....
ЖИВОТ

Имаме 536 пожарникари помалку од законски потребните

Редакција
На 30-те територијални противпожарни единици во земјава им недостигаат 536 пожарникари за да имаат барем толку вработени колку што е законски пропишаниот минимум, покажува истражувањето...
Локално

Во движење се запали камион товарен со плин: Пожарникарите спречија трагедија

Никола Осило
Се запали 20-тонски камион товарен со плин на патот Росоман-Кавадарци. Брзата реакција на пожарникарите спречи голема катастрофа, изјави Александар Чадамов, командир на Територијалната противпожарна единица...
Локално

Командирот на противпожарната единица во Скопје, Кочовски апелира до надлежните да излезат на терен за да спречат пожарите

Редакција
Командирот на противпожарната единица во Скопје, Владимир Кочовски на својот Фејсбук апелира надлежните да излезат на терен за да спречат пожарите. „Цела вечер пожарникарите ја...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се пожарникарите кои Пендаровски ги одликуваше со „Медал за храброст“

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, денеска, со „Медал за храброст“ одликуваше осум припадници на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје. Медалот за храброст им се доделува за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Наместо „Фестивал на пити и вино“ во Велес – пошумување и опрема за пожарникарите

Редакција
Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски денеска и соопшти на јавноста дека одлучил да предложи пренамена на средствата планирани за годинешниот Фестивал на пити и...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Стравични сцени од големиот пожар во Сибир

Никола Осило
Не стивнуваат пожарите во Сибир во кои изгореа илјадници хектари шума и десетици илјади диви животни. Станува збор за пожари на локации кои се простираат...
Локално

Во светиниколско беснее голем пожар, на помош екипи од Штип и Велес

Редакција
Голем пожар беснее во близина на светиниколското село Ќоселери. Командирот на Противпожарната едница на Свети Николе, Кирил Колев вели дека станува збор за пожар, што...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Прв календар со сексапилни пожарникари од Скопје: Нека гори, има кој да гаси

Редакција
Денеска ќе биде промовиран првиот календар со сексапилни пожарникари од кај нас. Промоцијата на календарот требаше да се одржи на 14 февруари, но поради деновите...
Локално

Пожар во стан во скопската населба „Пролет“

Редакција
Пожар избувнал претпладнето во стан на улицата „Никола Карев“ во скопската населба „Пролет“, јавува МИА. Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје информираат дека пожарот...