еМагазин

Tag : прекин

Свет ТОП СТОРИИ

Германија, Австрија и Чешка против барањето на ЕУ за хуманитарен прекин на огнот во Газа

Редакција
Во Европската Унија Германија се спротивстави на барањата за прекин на огнот од хуманитарни причини во Појасот Газа. – Сега најважна е борбата против тероризмот,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Изгореа 1.000 прагови на пругата Скопје-Битола, сoобраќајот во прекин

Редакција
Интензивно се работи на промена на изгорените околу 1.000 прагови на пругата Скопје- Прилеп. Екипите на македонски железници ги менуваат уништените прагови од двата пожари...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Оштетени магистрални оптички кабли на Телеком на повеќе локации, од компанијата велат дека проблемот е решен

Редакција
Од Македонски Телеком ги известуваат корисниците дека утрово беа оштетени главни магистрални оптички кабли на Телеком на повеќе локации во Кумановскиот и Струмичкиот регион преку...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прекини на услугите на Македонски Телеком поради оштетени кабли при градежни работи

Редакција
Оштетени кабли на различни локации, предизвикани од градежни работи на трети страни, се причина за техничките проблеми поради кои корисниците на услугите на Македонски Телеком...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Во целосен прекин сообраќајот на патот Градско – Прилеп, на Плетвар поплава

Редакција
Сообраќајот на регионалниот пат Градско – Прилеп од 7:20 часот е во целосен прекин поради обилни врнежи од дожд и излевање на Раечка Река, кај...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во прекин железничкиот сообраќај, вработените од влеча на возови бараат исплата на априлската плата

Редакција
Патничкиот и товарниот железнички сообраќај во државава од изутринава е во прекин откако вработените во РЕ одржување – работилница во подружницата влеча на возови при...
Бизнис ТОП СТОРИИ

12 дена е во прекин железничкиот сообраќај во Македонија

Редакција
Машинскиот и помошниот персонал во Железници – Транспорт, којшто е во бојкот со прекин на железничкиот сообраќај веќе 12 дена, денеска очекува исплата на вториот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради недостаток на машиновозачи повторно во прекин железничката линија Скопје-Табановце

Редакција
Жителите на Романовце и Табановце повторно реагираа дека е укината железничката линија Скопје – Табановце. Од ЖРСМ Транспорт АД-Скопје денеска информираа дека причината поради укинувањето...
Свет ТОП СТОРИИ

Гутереш повика на четиридневен велигденски хуманитарен прекин на огнот во Украина, почнувајќи од 21 април

Редакција
Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН), Антонио Гутереш повика на четиридневен велигденски хуманитарен прекин на огнот во Украина, почнувајќи од 21 април. Гутереш го даде...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Прекинат бојкотот на машиновозачите, се нормализира железничкиот сообраќај

Редакција
Патничките и товарните возови од попладне повторно ќе сообраќаат. Прекинат е бојкотот на машинскиот и извршниот персонал на Железници Транспорт на Република Северна Македонија АД...