еМагазин

Tag : линија

ЖИВОТ

Како да го изберете Вашиот идеален протеински бар?

Редакција
Протеинот игра витална улога во нашето целокупно здравје, од обновување на мускулите и одржување на ситост до зајакнување на имунитет, па дури и  подобрување на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ТАВ аеродроми најавува: Грчки Aegean ќе воведе нова авиолинија Скопје-Сараево од октомври

Редакција
Aegean, грчкиот национален авиопревозник и член на Star Alliance, ќе воведе нова авиолинија од Меѓународниот Аеродром Скопје до Меѓународниот Аеродром Сараево, од 2. октомври годинава,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поради недостаток на машиновозачи повторно во прекин железничката линија Скопје-Табановце

Редакција
Жителите на Романовце и Табановце повторно реагираа дека е укината железничката линија Скопје – Табановце. Од ЖРСМ Транспорт АД-Скопје денеска информираа дека причината поради укинувањето...
Бизнис

НЛБ Банка со нова кредитна линија за стимулирање и развој на домашните компании

Редакција
НЛБ Банка Скопје во соработка со Развојната Банка на Република Северна Македонија (РБСМ) воведува нов кредитeн продукт за правни лица со субвенционирана каматна стапка, информираат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Вратена автобуската линија Скопје-Солун

Редакција
Од пред извесно време, по повеќе од две години, повторно функционира автобуската линија Скопје-Солун. Со автобусите на „Руле турс“ за Солун се патува во текот...
Локално

ЈСП Скопје отвора нова линија 29, од Жданец до Сити мол

Редакција
ЈСП Скопје од понеделник (25.10.2021 ќе стартува автобуска линија 29 која ќе сообраќа од Жданец, преку Трнодол, до Карпош 3 („Сити мол“) и обратно. –...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 21 септември директна авиолинија Скопје – Санкт Петербург

Редакција
Руската авиокомпанија Нордвинд Ерлајнс од 21 септември стартува нова авиолинија Санкт Петрбург – Скопје. Компанијата соопшти дека летовите ќе се одвиваат еднаш неделно, секој вторник....
Локално

Куманово воведе дополнителна телефонска линија за ранливи категории граѓани

Редакција
Општина Куманово воведе уште една телефонска линија, 075 323 569, каде социјално најзагрозените семејства ќе можат да се пријавуваат за пакети со прехранбени продукти и...
Балкан

По повеќе од 20 години најава за авионска линија Приштина-Белград

Редакција
Косовскиот претседател Хашим Тачи го поздрави најавеното отворање на авиолинијата Приштина – Белград, оценувајќи дека тоа претставува „чекор напред во напорите за нормализација на односите...
Локално

ЈСП: Aвтобуската постојка Југодрво е вон употреба

Редакција
Поради реконструкција на коловозот на булевар „Кочо Рацин“ и воведениот времен режим на сообраќај, автобуската постојка Југодрво е вон употреба, информираат од ЈСП. „Поради градежните...