еМагазин

Tag : виталиа

Бизнис

Виталиа со слатки впечатоци од ISM 2019 во Келн, Германија

Никола Осило
Виталиа и оваа година се претстави со своите уникатни, здрави производи на престижниот ISM Келн – најголемиот саем за кондиторија. „Посетителите најчесто се заинтересирани за
Бизнис

„Виталиа“ ја освојува Кина: Успешно учество на Меѓународен саем во Пекинг

Никола Осило
Македонската компанија за производство на здрава храна – Виталиа имаше успешно претставување на Меѓународниот Саем ANUFOOD 2018 во Пекинг, Кина. Исклучително важен настан на кој се претставуваат иновациите
Техно

Виталиа со нова модерна веб страница – прозорец кон здравиот начин на исхрана

Редакција
Македонската компанија за здрава храна Виталиа лансираше нова веб – страница со „светски“ изглед, која содржи интересни и корисни едукативни содржини за сите вљубеници во
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Семејната компанија „Виталиа“ прослави 25 години постоење

Редакција
Виталиа, брендот кој несомнено асоцира на хуманост, општествена одговорност но пред сè, брендот кој е најзаслужен за креирање јавна свест околу потребата од здрава исхрана
Бизнис ТОП СТОРИИ

Производите за здрава храна на „Виталиа“ едни од најпопуларните во Бангладеш

Никола Осило
Производите за здрава храна на “Виталиа” го освојуваат и азискиот континет. Последна дестинација каде се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. Голем дел од производното
Бизнис

Ново здраво мени за вработените во „Виталиа“

Никола Осило
„Виталиа“ не само што се грижи за здравјето на своите потрошувачи туку посветува и посебно внимание на здравјето на своите вработени. Здравата исхрана е предуслов
Бизнис

Виталиа со 15% раст на извозот во првите 8 месеци од 2018 година

Редакција
Како резултат на квалитетните и оригинални производи, добрата дистрибуција и спремноста да се задоволат специфичните барања на купувачите, компанијата Виталиа оствари раст на извозот од
Бизнис

Виталиа за суперанализите на АХВ: Набавените суровини се во согласност со регулативата на ЕУ

Редакција
Од Виталиа со реакција на резултатите од суперанализитие на Агенцијата за храна и ветиринарство (АХВ). Ви ја пренесуваме истата. „Европската Унија дозволува минимум концентрација на
Бизнис

Анализите потврдија: Соините трошки и шницли увезени во Македонија содржат ГМО

Редакција
Анализите во референтната лабораторија во ЕУ потврдија присуство на ГМО во соините шницли и трошки увезени во земјава од Србија од страна на компанијата Виталиа,
Бизнис

АХВ: Откриен ГМО во ориз во кочанско и во шницли и трошки од соја увезени од Србија

Редакција
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во наредниот период ќе спроведе засилени контроли за присуство на генетски модифицирани организми (ГМО) во храната, најави денеска директорот