еМагазин

Tag : појадок

ЖИВОТ

Топ три брзи и вкусни појадоци пред работниот ден

Редакција
Појадокот е најважниот оброк во денот, затоа што делува како гориво за нашиот организам. Наутро, кога се будиме, на телото му е потребна храна која...
ЖИВОТ

Појадок што не се прескокнува – Гранола без додаден шеќер од Виталиа

Редакција
Веќе е докажано дека појадокот е основа за добар ден и континуирано се нагласува неговата важност во секојдневиот распоред на исхраната. Ако сте од оние...
Македонија

Кој се од Македонија ќе оди на молитвен појадок кај Доналд Трамп

Редакција
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, пратеникот на ДУИ, Артан Груби и градоначалникот на Општина Карпош од СДСМ, Стефан Богоев, ја информираа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Правила за појадок – клучен елемент во исхраната на здравите лица

Редакција
Се повеќе истражувања го привлекуваат вниманието за начинот на исхрана, кога и што да се консумира. Добро познато е дека појадокот треба да биде главен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој се му правеше друштво на Заев на деловниот појадок организиран од ССК

Редакција
Речиси половина Влада, амбасадори, дипломати, бизнисмени од различни сектори заедно со премиерот Зоран Заев, присуствуваа на традционалниот деловен појадок во организација на Сојузот на стопански...