еМагазин

Tag : оброк

ЖИВОТ

Совети за здрава исхрана – што треба да содржи еден балансиран оброк

Редакција
Здрав и балансиран оброк е составен од хранливи состојки што ќе ги задоволат сите потреби за исхрана на една личност, притоа да не се надмине...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО! Урбан Бургер Бар за 3 дена подели 2.000 бесплатни оброци

Редакција
Од Урбан Бургер Бар, од каде пред неколку дена стартува акција за бесплатни оброци за деца без родители, бездомници, социјални случаеви… информираат дека за три...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

AGA food&cofee обезбедува оброк и топол чај за сите бездомници и луѓе кои не можат да си дозволат оброк

Редакција
AGA food&cofee обезбедува оброк и топол чај за сите луѓе кои не можат да се дозволат оброк. „За сите бездомници, луѓе кои не можат да...