еМагазин

Tag : Жан Митрев

Интервју ТОП СТОРИИ

Доктор Јовиќ, хирург уролог: Мажите барем еднаш годишно треба да се јавуваат на уролошки преглед

Редакција
Доктор Јовиќ е хирург уролог во Клиника Жан Митрев и еден од најголемите специјалисти во доменот на урологијата. Со доктор Јовиќ разговараме отворено за сите...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Клиника Жан Митрев организира работилница за борба против срцево-садови заболувања

Редакција
Неделата посветена на борбата против срцево-садови заболувања, Жан Митрев Клиника ја обележува со едукативни работилници за борба против овие заболувања, информираат од таму. Целта на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Зошто е битно да се открие ракот на бели дробови во рана фаза?

Редакција
Ракот на белите дробови останува еден од најраспространетите и најсмртоносните форми на рак како во светот, така и во Македонија. Сепак, напредните медицински истражувања и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Благодарници од Сојузот на здруженија на пензионери за Клиника Жан Митрев

Редакција
За покажаната грижа, нега и бесплатните кардио прегледи спроведени со здравствениот караван „Здравје за сите“, претставници на Сојузот на здруженија на пензионерите на Македонија доделија...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Традиционална крводарителска акција во Клиника Жан Митрев, вработените и нивните семејства даруваа крв

Редакција
Во клиничката болница Жан Митрев се одржа традиционалната доброволна крводарителска акција, информираат од таму. Вкупно 57 вработени на Клиника Жан Митрев, медицински и немедицински персонал...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

По напредокот во Клиника Жан Митрев, Леонид го продолжува лекувањето во Австрија

Редакција
Лекувањето на Леонид Индов по Клиника Жан Митрев, продолжува во Австрија. Тој денеска со медицински транспорт со хеликоптер е префрлен во Клиниката во Виена за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Одржана првата Школа за напредната срцева слабост

Редакција
Во организација на Жан Митрев Клиник и Македонското здружение за кардиологија, се одржа првата Школа за напредната срцева слабост, информираат од таму. Целта на организирање...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Успешно вградено вештачко срце кај уште еден пациент на д-р Жан Митрев

Редакција
На Дејан Христовски, млад пациент во 40тите години му е продолжен животот откако од д-р Жан Митрев заедно со тимот му беше вградено вештачко срце,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Клиника Жан Митрев е медицински партнер на ЖРК Ѓорче Петров

Редакција
Клиника Жан Митрев е медицинскиот партнер на македонскиот шампион Женскиот ракометен клуб Ѓорче Петров, информираат од таму. -Со оваа соработка, најдобрата приватна клиника ќе се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Продолжува здравствениот караван од Клиника Жан Митрев за бесплатни прегледи на пензионерите

Редакција
Здравствениот караван на Клиника Жан Митрев „Здравје за сите“, продолжува со бесплатни кардиоваскуларни прегледи за пензионерите во Скопје и околината, информираат од таму. Со прегледите,...