еМагазин

Tag : барови

Балкан ТОП СТОРИИ

Сите затворени места во Грција ќе примаат само вакцинирани лица, мерката ќе почне да важи од 16 јули

Редакција
Од петок, 16 јули до крајот на август, местата за забава, барови, кина и театри и сите други затворени места ќе примаат само вакцинирани лица,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нови протеински барови од „Виталиа“ – иновација во вкус и функционалност

Редакција
Модерниот начин на живот е брз, динамичен и бара постојана адаптација со цел да се постигнат најдобрите резултати и да се реализираат највисоките цели. За...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Влада: Целосна забрана за работа на кафетерии, барови, клубови, казина и обложувалници

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче вечерва на прес конференција соопшти дека Владата одлучила целосно да се забрани работата на кафетерии, барови, клубови, казина и обложувалници....
Локално

Кои се најдобри барови во Скопје за 2019

Редакција
Секторот за локален економски развој на Град Скопје во соработка со агенцијата SWOT Research ги избраа најдобрите угостителски објекти за годинава. Во редот на најдобри...