еМагазин

Tag : мароко

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Виталиа отвори продавница во Мароко

Редакција
Македонската компанија за здрава храна Виталиа отвори продавница во Казабланка, Мароко, информираа од таму. Лани компанијата дебитираше на пазарот во Африка, во 11 држави, меѓу...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Како да им помогнете на настраданите од земјотресот во Мароко

Редакција
Црвениот крст на Македонија се вклучи во објавениот Апел на Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената Полумесечина за помош на настраданото население од земјотресот...
Свет ТОП СТОРИИ

Бројот на загинати од земјотресот во Мароко надмина 2.800

Редакција
Жителите на деловите на Мароко кои беа уништени од најтешкиот земјотрес во земјата во повеќе од еден век, и ноќеска спиеја на отворено четврта ноќ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајцата македонски државјани кои беа во камп во Мароко пристигнаа во Мадрид

Редакција
Двајцата македонски државјани, кои се наоѓаа во камп во Маракеш, Мароко, се пристигнати во Мадрид и се во добра здравствена состојба, соопштија денеска од Министерството...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Снимка од дрон го покажува ужасот од земјотресот во Мароко

Редакција
Бројот на загинати од катастрофалниот земјотрес во Мароко се искачи на најмалку 2.122 лица, а бројката најверојатно ќе продолжи да расте. Повредени се најмалку 2.421 лица....
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Бројот на загинати од земјотресот во Мароко се искачи на над 2.000

Редакција
Бројот на загинати во катастрофалниот земјотрес во Мароко се искачи на над 2.000 лица. Расте и бројот на повредени, кој е над 1.400 лица, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца македонски државјани евакуирани во камп во Маракеш по земјотресот во Мароко

Редакција
Од Министерството за надворешни работи (МНР) информираа дека нашето Дипломатско конзуларно претставништва во Каиро, е во комуникација со надлежните институции во Мароко, за евентуални наши...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Најмалку 820 лица загинаа во земјотрес во Мароко

Редакција
Најмалку 820 лица загинаа во силен земјотрес кој денеска рано изутрина го погоди Мароко, а истиот бил почуствуван дури во Португалија. Земјотресот според локалниот Национален...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Загина 14-годишно момче кога автомобил влета во група марокански навивачи: Хаос по мечот Франција-Мароко

Редакција
Момче загина кога автомобил влета во група марокански фудбалски навивачи во Монпеље, Франција, по вториот полуфинален фудбалски натпревар на Светското првенство меѓу Франција и Мароко...