еМагазин

Tag : НЛБ Банка

БАШ НИ Е ЌЕФ

Голема наградна игра на НЛБ Банка: „Поинакво зимско доживување со Mastercard haPPy во Кицбил, Австрија“

Редакција
НЛБ Банка во периодот од 16.11.2019 до 30.12.2019 година организира наградна игра за сите корисници на НЛБ Mastercard haPPy кредитните картички во која еден среќен...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина долгогодишниот директор и член на УО на НЛБ банка, Љубе Рајевски

Редакција
По тешко боледување почина Љубе Рајевски, кој беше долгогодишен директор и член на Управниот одбор на НЛБ банка. За време на неговиот работен век придонесе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

НЛБ Банка оствари добивка од 23,6 милиони евра за девет месеци

Никола Осило
Нето добивката на НЛБ Банка заклучно 30.09.2019 година изнесува 1.455.738.000 денари или околу 23,6 милиони евра и е пониска за 21,6% во однос на истиот...
Бизнис

НЛБ Банка: Некој испраќа лажни пораки во наше име за да извлече доверливи податоци од клиентите

Никола Осило
Ве известуваме дека во изминатиот период забележано е испраќање на лажни е-маил пораки од страна на непознат испраќач кој фалсификувајќи го идентитетот на НЛБ Банка...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка воведе нови промотивни станбени кредити со намалени каматни стапки фиксни до 10 години

Редакција
Почнувајќи од први октомври, НЛБ Банка воведе нови промотивни станбени кредити со намалени каматни стапки фиксни до 10 години и посебни поволности до 31.12.2019 година. Новата понуда...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Промотивна кампања за НЛБ Проклик – електронско и НЛБ мПроклик мобилно банкарство за правни лица

Редакција
Во периодот од 05 септември до 05 октомври НЛБ Банка спроведува промотивна кампања за НЛБ Проклик електронско банкарство и за НЛБ мПроклик мобилно банкарство за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со намалени каматни стапки и нова промотивна кампања за кредитите за физички лица

Редакција
НЛБ Банка во периодот од 01.09.2019 до 31.10.2019 година води промотивна кампања за сите кредити за физички лица. Во рамки на промотивната понуда Банката нуди...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка ја проширува кредитната понуда со два нови кредитни продукти за правни лица наменети за стимулација на инвестициите

Редакција
Ве информираме дека НЛБ Банка АД Скопје воведe две нови кредитни линии за клиенти-правни лица за реализација на долгорочни инвестициони проекти. Понудата е креирана како...
Бизнис

Абдулменаф Беџети купи акции во НЛБ Банка

Редакција
Од НЛБ Банка преку Македонската берза информираат дека во изминатиов период Абдулменаф Беџети, член на Надзорниот одбор на Банката, има купено 63 акции на Банката....
Бизнис

НЛБ Банка предупредува: Непознати лица испраќаат лажни е-маил пораки

Редакција
НЛБ Банка АД Скопје известува дека во текот на денот се испратени лажни е-меил пораки од страна на непознат испраќач кој фалсификувајќи го идентитетот на...