еМагазин

Tag : токсикологија

Локално

Скопјанец нападнал сограѓанин и полицаец, па завршил на Клиника за токсикологија

Никола Осило
На 18.08.2019 околу 05.15 часот во СВР Скопје, М.П. (27) од Скопје пријавил дека физички бил нападнат од Р.А.(49) од Скопје, информира МВР. М.П. кој
Локално

На Токсикологија ноќеска примени 24 пациенти, тројца предозирани од дрога

Редакција
На Клиниката за токсикологија ноќеска се примени 24 пациенти, сите во алкохолизирана состојба. Тие се веќе пуштени на домашно лекување. Хоспитализирани се и тројца корисници