еМагазин

Tag : токсикологија

ЖИВОТ

По новогодишната ноќ 29 пациенти на Токсикологија во Скопје, најмладиот пациен имал 14 години

Редакција
На Клиниката за токсикологија ноќеска се примени 29 пациенти во алкохолизирана состојба, од кои најмалиот бил 14-годишник, а најстариот имал 63 години. На Ургентниот клинички...
Локално

Машко лице починало на токсикологија

Никола Осило
На 15.09.2019 околу 19.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Kомплексот клиники „Мајка Тереза“ – Клиника за токсикологија имало починато машко лице, информира...
Локално

Скопјанец нападнал сограѓанин и полицаец, па завршил на Клиника за токсикологија

Никола Осило
На 18.08.2019 околу 05.15 часот во СВР Скопје, М.П. (27) од Скопје пријавил дека физички бил нападнат од Р.А.(49) од Скопје, информира МВР. М.П. кој...
Локално

На Токсикологија ноќеска примени 24 пациенти, тројца предозирани од дрога

Редакција
На Клиниката за токсикологија ноќеска се примени 24 пациенти, сите во алкохолизирана состојба. Тие се веќе пуштени на домашно лекување. Хоспитализирани се и тројца корисници...