еМагазин

Tag : директорка

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Мистерија е образованието на директорката на Токсикологија, Бесија Иљази, која незнае македонски јазик

Редакција
Економската директорка на УЈЗ Клиника за токсикологија, Бесија Иљази е во фокусот на јавноста поради зголемување на долгот на Клиниката, невработување на потребен кадар, како...
Македонија ТОП СТОРИИ

Директорката на АД „Аеродроми“ Миликије Халими завршила економски факултет?

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски вели дека Миликије Халими станала директорка на државното акционерско друштво АД „Аеродроми“, кое раководи со двата аеродроми, со универзитетска диплома, но не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Еве кој ќе вработи 300 пилоти од Арачиново“: Твитер за Миликијe Халими, новата директорка на АД „Аеродроми„

Редакција
Изборот на Миликијe Халими за нова генерална директорка на државното акционерско друштво „Аеродроми на Република Северна Македонија“, предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните...
Балкан

Ќе биде разрешена директорката на училиштето „Владислав Рибникар“ каде ученик уби девет ученици и чувар

Редакција
Српската просветна инспекција предложи да се разреши директорката на белградското основно училиште „Владислав Рибникар“, Снежана Кнежевиќ и управниот орган на таа институција каде на почетокот...
Македонија

Директорката на тетовската гимназијата во полиција пријавила дека две лица ја повикале во Општината и побарале да даде оставка

Редакција
Директорката на гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ во тетовската полиција пријавила дека две лица ја повикале во Општината и од неа барале да си поднесе оставка. -Денеска...
Бизнис

Марија Дуковска Павловска е нова генерална директорка на Макстил

Редакција
Акционерското собрание на Макстил АД – Скопје поради истекот на мандатот на Одборот на директори го изгласа новиот состав на Одборот на компанијата за наредниот...
Бизнис

Весна Белешовска Бунтеска назначена за извршна директорка на ЗК „Пелагонија“

Редакција
Сметано од 25.12.2020 година за овластено лице, односно извршна директорка на Земјоделскиот комбинат „Пелагонија“ АД Битола e назначена Весна Белешовска Бунтеска, соопшти компанијата преку Македонската...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Лидија Димова, разрешената директорка на Агенцијата за европски образовни програми

Редакција
Лидија Димова е разрешена од директорската позиција во Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Лидија Димова разрешена од директорската функција Каков...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лидија Димова разрешена од директорската функција

Редакција
Лидија Димова не е повеќе директорка на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност. Одлуката која ја донесе Управниот одбор на Агенцијата, следи откако...
Македонија

Три медицински сестри од ГАК позитивни на Ковид-19, а доктор и директорката се во самоизолација

Редакција
Три медицински сестри од Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство се позитивни на Ковид-19. Се заразиле преку семеен контакт, а двајца доктори меѓу кои директорката...