еМагазин

Tag : директорка

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Разрешена директорката која им се закануваше на учениците за протестот против загадувањето

Редакција
Директорката на скопската гимназија „Никола Карев“ е разрешена откако на социјалните мрежи се појави видео во кое таа им се заканува на учесниците што денеска...
Локално

Ексдиректорка на градинката „Мајски цвет“ во Карпош сама си го продолжила мандатот

Никола Осило
СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против С.П.Р.(65) од Скопје, поради постоење...
Локално

Кривична пријава за директорка на Здравствен дом во Битола која вработувала кого сака

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против В.С.(56) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“, информира...
Локално

Кривична пријава за поранешна директорка на студентски дом во Пробиштип

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против Љ.Д.(61) од Пробиштип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“,...
Локално

Директорка на училиште вработила наставник без соодветно образование

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Л.(51) од Демир Хисар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“,...
Локално

Поранешна директорка на „Охридски комуналец“ си доделувала плата иако била разрешена

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.С.(67) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“. Во...
Бизнис

Билјана Тодоровска назначена за извршна директорка на „Сковин“

Никола Осило
„Сковин“ АД Скопје преку Македонската берза информира дека за извршна директорка е назначена Билјана Тодоровска. Оттаму додаваат дека новоизбраниот извршен член на Одборот на директори...
Локално

Правничка по наредба на директорка предвремено отпуштила негователка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка поднесе кривична пријава против Л.В.(41) од Крива Паланка и М.Т.(32) од село Конопница, кривопаланечко, поради постоење основи на...
Македонија

Опасна бактерија откриена кај вработен во Стоматолошкиот клинички центар

Никола Осило
Кај еден од вработените во Универзитски стоматолошки клинички центар „Св. Пантелејмон“ – Скопје е најдена бактерија МРСА, но тој е изолиран и не доаѓа на...