еМагазин

Tag : Лидл

Бизнис ТОП СТОРИИ

Над 130 македонски компании на прва средба со Лидл за можна соработка

Редакција
Над 130 компании од Македонија денеска беа запознаени со можностите за соработка со Лидл, информираат од таму. Овој тип на соработка со локални компании е...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Лидил наскоро ќе почне да го гради маркетот во Кавадарци

Редакција
Како и што пишуваше пред извесно време еМагазин, гермаскиот синџир Лидл, наскоро ќе почне со изградбата на маркет во Кавадарци. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Маркетот на Лидл...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе го отвори ли “Лидл“ првиот маркет во Битола?

Редакција
Независен објави дека до крајот на летото се очекува во Битола да се отвори маркетот на германскиот трговски синџир „Лидл“ во населбата Дулие, на влезот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во Лидл во Македонија веќе работат над 100 лица

Редакција
Германската компанијата за малопродажба Лидл денеска ја престави својата најголема инвестиција во Македонија, логистичко-дистрибутивниот центар, кој наскоро ќе почне да се гради во индустриската зона...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Лидл почна со изградбата на логистичко-дистрибутивниот центар во Куманово, ќе користи струја од обновливи извори, а отпадот ќе го рециклира

Редакција
Германската компанијата за малопродажба Лидл ја започна процедурата за изградбата на логистичко-дистрибутивниот центар во индустриската зона „Речица“ кај Куманово. Како што информираа од менаџментот на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Маркетот на Лидл во Кавадарци ќе почне да се гради најдоцна до април

Редакција
Германскиот синџир Лидл неодамна купи земјиште и во Кавадарци, а истиот според информации на еМагазин се очекува да почне да се гради во март или...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Маркетот на Лидл во Битола ќе биде изграден до следното лето, до него ќе има и трговски комплекс

Редакција
Маркетот на Лидл во Битола, кој почна да се гради летово, според плановите треба да биде завршен до август 2024 година, објави Независен. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Зошто отварањето на маркетите на Лидл во Македонија ќе доцни?

Редакција
Според босанскиот бизнис портал biznisinfo.ba германскиот синџир Лидл, кој треба да отвори маркети и во Македонија, неофицијално, доцни со реализација на истите, не само во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Логистичкиот центар на Лидл во Куманово ќе биде готов најдоцна за година ипол

Редакција
Логистичкиот центар на Лидл во Куманово, кој како што објави еМагазин ќе биде регионален, ќе биде готов најдоцна за година ипол, објави порталот kumanovonews.mk. ПОВРЗАНИ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Како изгледа канцеларијата на “Лидл“ во Скопје

Редакција
Германскиот синџир „Лидл“ периодов интензивно работи на влезот на македонскиот пазар. Отворена е и канцеларија во Скопје, а во моментов компанијата има оглас за вработување...