еМагазин

Tag : Литература

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Влатко Стефановски трио на отворањето на најголемата книжарница „Литература.мк“

Редакција
Со концерт на Влатко Стефановски Трио, кој можеше да се проследи онлајн преку социјалните мрежи, вчеравечер (20.05.2020) свечено беше отворена новата суперпродавница на „Литература.мк“ –...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Денеска се отвора најголемата и најубавата книжарница во Македонија

Редакција
Скопје ја доби најголемата книжарница во Македонија! Новата суперпродавница на „Литература.мк“, која е со површина од 500 м², свечено ќе биде отворена вечерва во 20 часот,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Отворена нова книжарница на „Литература.мк“ на Широк Сокак во Битола

Редакција
На најфреквентното шеталиште во Битола, Широк Сокак, официјално беше отворена новата книжарница на „Литература.мк“. Почетокот на новата приказна на „Литература.мк“ во градот на конзулите беше...