еМагазин

Tag : лизгалиште

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Каква зимска спортско-рекреативна понуда нуди СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
И оваа зима, спортскиот центар „Борис Трајковски“ работи со сите свои спортски и рекреативни капацитети. Лизгалиштето е со најголема посетеност досега, но и со подобрени...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во среда се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но...
Локално

(Фото) Штип за прв пат доби лизгалиште, лизгањето ќе биде бесплатно

Редакција
Штип за прв пат доби лизгалиште, а лизгањето ќе биде бесплатно, информираат од Општина Штип. Лизгалиштето ќе функционира триесеттина дена, а покрај него ќе има поставено...
Локално

(Галерија) Бесплатни часови по лизгање во Винтерленд

Редакција
Градот Скопје и Хокеј Федерацијa од утре (20.12.2018 година, четврток) овозможуваат бесплатни часови по лизгање за почетници на лизгалиштето „ЕУ за тебе“ во рамките на...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Кавадарци за прв пат доби лизгалиште

Редакција
Кавадарци за прв пат доби лизгалиште. Идејата е на градоначалникот, Митко Јанчев, а Општината преку Сојузот на спортови ќе овозможи бесплатно лизгање. Лизгалиштето е сместено...
Локално

Утре се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
Утре 23 ноември се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“ со најдобри услови досега и најдобро подготвен мраз по светски стандарди. „Не очекуваат многу натпревари...