еМагазин

Tag : Луда Мара

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) „Гледај го светот во очи“: Вината „Луда Мара“, нов бренд на Тиквеш

Редакција
„Луда Мара“ е нов бренд во палетата вина од „Тиквеш“, кој што синоќа беше промовиран во Музејот на современа уметност во Скопје. „Гледај го светот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Претставен новиот атрактивен визуелен идентитет на автентичниот бренд „Luda Mara“

Редакција
Со слоганот „Гледај го светот во очи“, винарската визба „Тиквеш“ го претстави комплетниот редизајн на брендот „Luda Mara“, именуван според името на реката што поминува...
Бизнис

„Луда Мара“ – нов вински бренд во портфолиото на „Тиквеш“

Редакција
Раководејќи се од стратегијата за креирање „куќа на брендови”, Винарската визба „Тиквеш“ воведува новo бренд име  – „Луда Мара” за вината кои досега ја сочинуваа...
Локално

Кавадарчанец со „Југо“ излетал во реката Луда Мара

Редакција
Вчера во 20.30 часот на улица „Страшо Пинџур“ во село Ваташа, кавадаречко, патнички автомобил „Југо“ со битолски регистарски таблици, управуван од Е.Б.(40) од Кавадарци, излетал...
Локално

Несекојдневен случај: Со автомобил влетал во Луда Мара, преку прозорци спасил жива глава

Редакција
Деветнаесетгодишно момче од Кавадарци со возило „рено меган” со кавадаречки регистарски ознаки утрово околу три часот излетал од патот кај Ваташа и паднал со автомобилот...