еМагазин

Tag : Луфтханза

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Луфтханза“ од мај ќе го намали бројот на летови од Скопје за Франкуфурт

Редакција
Специјализираниот портал за авијација Exyuaviation објави дека германскиот авиопревозник „Луфтханза“ од мај годинава ќе го намали бројот на летови на линијата Скопје-Франкуфурт, од десет на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Луфтханза влезе на македонскиот пазар, првиот авион од Франкфурт слета на скопскиот аеродром

Редакција
Од денеска, 23 април, Луфтханза ќе лета на авиолинијата Франкфурт-Скопје, секој ден, седум дена во неделата, до главниот аеродром во Франкфурт – кој е воздушното...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Со субвенции „Луфтханза“ и „Виз Ер“ ќе летаат до Франкфурт, Луксембург, Штутгард, Салцбург и Љубљана

Редакција
Со субвенции од Владата, германската авиокомпанија „Луфтханза“ ќе воведе една нова авиолинија – од Скопје до Франкфурт, а унгарски „Виз Ер“ четири – од Скопје...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виз Ер“ и „Луфтханза“ доставиле барања за субвенции за воведување нови авиолинии

Редакција
Во Министерството за транспорт и врски се отворија барањата за финансиска поддршка за воведување нови авиолинии од двата аеродроми, Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот „Св....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виз ер“, „Луфтханза“ и „Егеан“ се јавиле на тендерот за субвенции за нови летови

Редакција
Авиокомпаниите „Виз ер“, „Луфтханза“ и „Егеан ерлајнс“ доставија понуди на тендерот за доделување финансиска поддршка за нови авиолинии од Меѓународниот аеродром „Скопје“ и аеродромот „Св....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Луфтханза ќе почне да лета од Франкфурт до Скопје од април 2023

Редакција
Германскиот авиопревозник Луфтханза, влегува на македонскиот авијациски пазар со отпочнување на летови на линијата Франкфурт – Скопје, од 23-ти април 2023 година, соопшти ТАВ Македонија,...
Свет

„Луфтханза“ тргна на најдолгиот лет во својата историја

Редакција
Германската авиокомпанија „Луфтханза“ вчера тргна на најдолгиот лет без застанување во својата историја, од Хамбург до Фокландските Острови, што е лет долг 13.700 километри. Овој...