еМагазин

Tag : Максим Ацевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Освен на Онкологија, ревизорите регистрирале неправилности и во Битолската болница

Редакција
Главниот државен ревизор Максим Ацевски во интервју за Радио Слободна Европа посочува дека во ревизорските извештаи објавени во април констатирани се неправилности на Клиниката за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Надоместоците во СЈО под лупа на државните ревизори

Редакција
Надоместоците кои ги земале јавните обвинители вработени во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и сите нивни соработници ќе бидат предмет на ревизија од страна на Државниот...
Македонија

Кој е Максим Ацевски, новиот главен државен ревизор

Редакција
Собранието на денешната седница го избра Максим Ацевски за главен државен ревизор, на предлог на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. Одлуката за...
Македонија

Максим Ацевски предложен за главен државен ревизор

Редакција
Собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата денеска го предложи Максим Ацевски за главен државен ревизор. Едногласно е донесена одлуката од Комисијата, а нејзиниот...