еМагазин

Tag : макстил

Бизнис ТОП СТОРИИ

Duferco Skop SA купи 35.592 акции на Макстил

Редакција
Од Макстил АД Скопје преку Македонската берза информираат дека на 10. јуни е настаната промена во сопственоста на акциите со право на глас. -Имено, Duferco...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Од факултет веднаш до вработување: Макстил потпиша меморандум за соработка со Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје

Редакција
Макстил АД Скопје ја обнови соработката со Технолошко-металуршкиот факултет и во наредниот период ќе ги поддржи студентите преку доделување стипендии, обезбедена пракса за студентите, стручна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Макстил станува стратешки партнер на СОС Детско село

Редакција
Макстил е новиот стратешки партнер на СОС Детско село и станува клучен поддржувач на една од згрижувачките куќи, која ќе го носи името на компанијата,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Солидарниот данок ја намали добивката на Макстил лани

Редакција
Макстил АД Скопје лани остварил добивка пред оданочување од 402 милиони денари и истата е трикратно пониска од остварената во 2022 година, додека нето добивката...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Duferco Skop SA ја зголеми сопственоста во Макстил

Редакција
Макстил АД Скопје преку Македонската берза информира дека во изминатиот период има настанато промена во сопственоста на акциите со право на глас. -Имено, Duferco Skop...
Бизнис

Макстил со четирикратно пониска добивка во првото полугодие

Редакција
Макстил АД Скопје за периодот јануари – јуни 2023 година оствари позитивни финансиски резултати искажани во неревидираните поединечни финансиски извештаи, информираат од компанијата преку Македонската...
Локално ТОП СТОРИИ

Вработен во Макстил го загубил животот при несреќа во производствен погон

Редакција
Денеска во утринските часови се случи несреќа во производствениот погон на Макстил каде животот го загуби наш вработен, информираат од компанијата. „Веднаш беа алармирани сите...
Бизнис

Макстил во првиот квартал со намалена добивка

Редакција
Макстил, во периодот јануари – март 2023 година оствари позитивни финансиски резултати, искажани во неревидираните единечни финансиски извештаи, информира компанијата преку Македонската берза. -Во овој...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На двајца членови на Одборот на директори на Макстил лани исплатени 9,6 милиони денари

Редакција
Во текот на минатата година на двајца извршни членови на Одборот на директори на Макстил АД Скопје им се исплатени 9.692.250 денари бруто за плата,...
Бизнис

Макстил лани со зголемена добивка и приходи

Редакција
Макстил АД Скопје за периодот јануари – декември 2022 година оствари позитивни финансиски резултати искажани во неревидираните поединечни финансиски извештаи, информираат од компанијата преку Македонската...