еМагазин

Tag : малта

Македонија

Битолчани ги стигматизираат сограѓаните кои се во картин во хотел во градот, по враќањето од Малта

Редакција
Со одлука на надлежните јавни власти и со претходно одобрување за користење на хотел „Широк Сокак“ во Битола, од синоќа во овој град на контролирана...
Македонија

МНР: Вратени 118 македонски граѓани од Малта, се организира и враќање од Хрватска

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство, денеска организираше враќање во земјата на 118...
Бизнис

Распишани повици за чартер летови за враќање македонски граѓани од Малта и Хрватска

Редакција
Владата денеска објави јавни повици за организирање авионски превоз за македонски граѓани со моментален престој во странство за враќање во земјава од Малта и од...
Интервју ТОП СТОРИИ

Македонка гради успешна кариера на Малта со посредување за работа

Редакција
Во Малта сум точно една година. Никогаш не се гледав себе како лице кое може еден ден да го спакува својот живот во неколку куфери,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонци почнаа да инвестираат милиони на Малта и во Грција

Редакција
Со вкупни вложувања од 4,7 милиони евра Малта се најде на врвот на листата земји рангирани по обемот на инвестиции од Македонија во периодот јануари-септември,...
Да помогнеме

Тетовец починал во Малта, потребни се средства за транспорт

Редакција
Шеесет и едногодишниот Зоран Велјановски од Тетово починал во Малта каде бил на привремена работа. Тој починал од срцев удар, а сега семејството се соочува...
ЖИВОТ

(Фото) Ќерката на Заев, Александра, кулира на Малта

Редакција
Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра сподели фотографии од Инстаграм од Малта. Таму одмора со нејзиното момче Иван Проданов. Периодов одмара и нејзиниот татко. ПОВРЗАНИ...
Македонија

Србин на Малта се обидел да убие Македонец

Редакција
TVM објави дека на Малта, Србин се обидел со нож да убие Македонец (58) во Бугиба на северот од островот. Лицето е во тешка здравствена...