еМагазин

Tag : митрополит

ЖИВОТ

Митрополит Струмички Наум за Прочка: За вистински да простиме, треба да сме свесни за гревот 

Редакција
Прочка е ден одреден од Црквата кога треба да побараме простување од нашите ближни, од оние на кои свесно или несвесно сме им згрешиле, и
Балкан

Грчки митрополит осуден поради барање граѓаните да ги плукаат хомосексуалците

Редакција
Митрополитот Амвросиос од грчкиот град Калаврита е осуден на условна затворска казна од седум месеци, која нема да се изврши доколку во рок од три години не