еМагазин

Tag : млекари

БАШ НИ Е ЌЕФ

Нови рекорди во производството на сурово млеко поставени на традиционалниот „Ден на фармери рекордери на Бимилк“

Редакција
Денес во Битола компанијата Бимилк беше домаќин на традиционалниот „Ден на фармери рекордери на Бимилк“, настан што компанијата традиционално го организира во чест на своите