еМагазин

Tag : млеко

ЖИВОТ

Зошто ја сакаме јагодата?

Редакција
Познавате ли некој што не сака јагоди? Веројатно не! Омилени меѓу децата, но и меѓу возрасните; едноставно, нема некој што не ги сака. Свежи со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) „Бимилк“ им посака среќен и успешен почеток на учебната година на децата во социјален ризик

Редакција
Традицијата на подарување мали изненадувања со кои на учениците ќе им се посака успешен почеток на учебната година, „Бимилк“ ја продолжи и оваа година, но...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Повеќе од 200 загрозени семејства добија пакети Битолско млеко

Редакција
Во пресрет на Светскиот ден на млекото, кој секоја година се одбележува на 1 јуни, Битолска млекара реализираше голема донација за повеќе од 200 загрозени...
Да помогнеме

Потребно е млеко: Мајка сo неухранети близначиња завршиле во болница во Велес

Редакција
Вистински дела на љубезноста на нивниот твитер-профил споделија информација дека е потребно млеко за мајка и близначиња поради неухранетост „Велешани итно е потребно млеко за...
ЖИВОТ

(Фото) На прозорците на зградата на Влада се чува млеко, изгледа немаат фрижидер

Редакција
На социјалните мрежи се споделува фотографија на која се гледа дека на прозорците на зградата на Владата се чува млеко. Фотографијата потсетува на прозорците на...
ЖИВОТ

Што значи различната масленост кај млекото?

Редакција
Без разлика дали го консумирате со вашите омилени домашни колачиња, можеби со какао или со житарки, или пак и Вие и вашите деца го сакате...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Битолска млекара ја завршува годината со едукација на своите фармери

Редакција
Во рамките на активностите за унапредување на соработката со своите партнери, Млекара АД Битола организираше наменска панел-дискусија со своите најголеми фармери-кооперанти, со цел информирање за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Бимилк“ ги отвора вратите за своите потрошувачи

Редакција
По повод Светскиот ден на квалитет, кој секоја година се одбележува во ноември, „Бимилк“ ги отвора вратите за своите верни потрошувачи. Имено, на 15 ноември...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бимилк повторно ги изненади првачињата и им посака сладок почеток на учебната година

Редакција
Кон желбите за среќен и успешен почеток на учебната година, и оваа година се приклучува Бимилк, подарувајќи им на првачињата ширум Македонија мало внимание за...