еМагазин

Tag : мрт

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Прекрасна изведба на легендарната „Чукни во дрво“ од „реномирано друштво“ предводено од Влатко Стефановски

Редакција
Под мотото #ОстаниДома, група од врвни македонски артисти, меѓу кои: Влатко Стефановски, Калиопи, Тамара, Весна Гиновска Илкова, Симон Трпчески, Андријана Јаневска, Ленче и Горан Кукиќ,...
Забава

(Видео) „Зоки Поки“ почнува со емитување на 4 мај на МРТ: Запознајте ја актерската екипа

Редакција
Долгоочекуваната ТВ серија „Зоки Поки“ започнува со емитување во понеделник, 4 мај 2020 година на Македонската радио телевизија. Десетте епизоди ќе се емитуваат секој понеделник...
Убава приказна

„Зоки Поки“ ќе се емитува на Македонска радио телевизија

Редакција
Македонската радио телевизија влегува во копродукција на претстојната ТВ-серија „Зоки Поки“. ТВ-серијата, чие снимање беше комплетирано месецов, е модерна екранизација на култната детска книга на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на МРТ за набавка на бензин вреден 49.000 евра

Никола Осило
ЈРП Македонска Радиотелевизија по распишаниот тендер за набавка на бензин и дизел горива и други енергетски материјали склучи договор со друштвото за производство, трговија и...
Бизнис

„Мист енерџи“ го доби тендерот на МРТ за набавка на струја вреден 299.000 евра

Никола Осило
ЈРП Македонска Радиотелевизија по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство,трговија и услуги „Мист енерџи“ ДООЕЛ Скопје. Вредноста на...
Македонија

МРТ демантира дека имало злоупотреба на процедурата и проневера на средствата од кредитот од 2015

Редакција
Македонската радио телевизија најостро ја демантира денешната прес конференција на Управата за финансиска полиција за наводна злоупотреба на процедурата и проневера на средствата од земениот...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Наместо пренос од историскиот меч на Вардар, во живо од пречекот: Кво вадис МРТ?

Никола Осило
Поделени се мислењата од вчерашниот директен пренос на Македонската радиотелевизија од пречекот на ракометарите од скопски Вардар кои по втор пат покажаа дека финансиите не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за Пендаровски, Силјановска и Река: „Дали знаевте дека има дебата на МРТ и зошто не“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика второто соочување, на државната национална телевизија МРТВ, меѓу кандидатите за претседател, Стево Пендаровски, Гордана Силјановска Давкова и Блерим Река....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Оне.Вип“ го доби тендерот на МРТ за мобилна телефонија вреден 2,2 милиони денари

Никола Осило
ЈП Македонска Радиотелевизија по распишаниот тендер за набавка на мобилна телефонија склуи договор со друштвото за комуникациски услуги „Оне.Вип“ ДООЕЛ Скопје. Вредноста на склучениот договор...