еМагазин

Tag : набавка

Бизнис

Поради човечка грешка набавка за кетеринг во Државниот архив „порасна“ на 6 милиони евра

Редакција
По опсежните разговори со вработените во финансискиот сектор на Државниот архив е утврдено дека лицето одговорно за јавни набавки направило наводно ненамерна техничка грешка додавајќи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Кореа ауто-трејд“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на автомобил вреден 13.500 евра

Никола Осило
Основниот суд Куманово по распишаниот тендер за набавка на патничко моторно возило склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Кореа ауто-трејд“ ДООЕЛ Скопје. Вредноста...
Бизнис

Министерството за одбрана ќе ја повтори постапката за набавка на униформите за АРМ

Редакција
Министерството за одбрана денеска го раскина договорот за набавака на 14.000 комплети воено-теренска униформа, поради како што информираат, неисполнувањето на договорот за набавка од страна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвара постапка за Мерко, за набавката на четири возила во Општина Струга

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле постапка за набавката на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Апелациониот суд и ја намали казната на Гордана Јанкуловска за набавката на луксузниот мерцедес

Никола Осило
Апелациониот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетата Гордана Јанкулоска, поранешна министерка за внатрешни работи за предмет „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на...
Балкан

„Поздрав“ до Мерко: Хрватски градоначалник заменил три службени автомобили со еден

Редакција
Пред неколку дена од Бирото за јавни набавки информираа дека Општината Струга по распишаниот тендер за набавка на нови патнички возила склучила договор со друштвото...
Бизнис

АЕК: За пенкалата очекувавме понуда од 165 денари, за набавката направивме детална анализа

Редакција
Набавката на пенкала со циркони од страна на АЕК, на нож беше дочекана од страна на јавноста, а во врска со оваа набавка, од Агенцијата...
Македонија

Документи со новото име граѓаните ќе добиваат откако МВР ќе направи набавка

Редакција
Личните документи со новото име Република Северна Македонија, односно пасоши, лични карти, возачки дозволи … граѓаните ќе може да ги добиваат откако, Владата ќе го...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Со заем од ЕБОР ќе се купуваат 35 еколошки автобуси за Скопје

Редакција
Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) ќе овозможи набавка на 35 нови автобуси на компресиран природен гас (КПГ) за Скопје, како одговор на растечката...
Бизнис

Владата ќе набавува пет монтажни лизгалишта

Редакција
Владата на својата редовна 101-ва седница ја усвои информацијата за набавка, користење и одржување на монтажни лизгалишта во Република Македонија. Агенцијата за млади и спорт...