еМагазин

Tag : нафтени деривати

Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се најголеми увозници на горива во земјава?

Никола Осило
Вкупно увезени количини на нафтени деривати во земјава во 2018 година изнесуваат 987.662 тони, што е за 0,68 % повеќе во однос на увезените количини
Бизнис

„Макпетрол“ ја зголемува цената на горивата поради поскапувањето на светските берзи

Редакција
„Макпетрол“ АД Скопје информира за новите малопродажните цени на одделни нафтени деривати кои ќе важат на бензинските станици на „Макпетрол“ АД Скопје, а ќе се
Бизнис

Наполнете си ги резервоарите: Од полноќ повисоки цени на бензините

Никола Осило
Нафтените деривати од ноќеска по полноќ се зголемуваат од половина до денар иполовина, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката на Регулаторната комисија, цената