еМагазин

Tag : наставник

Локално

Физичка пресметка меѓу ученик и наставник во Скопје

Редакција
На 25.02.2020 во 19,00 часот во СВР Скопје, Х.Ф.(43) од Скопје пријавил дека околу 16,20 часот во училиште на ул.Фуштанска во Скопје по претходна расправија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за наставникот од Чегране кој допирал и бакнувал ученичка на деветгодишна возраст

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – полов напад...
Македонија

МОН бара наставник по македонски јазик во Германија, плата 1.740 евра

Редакција
Министерството за образование и наука објави конкурс за избор на наставник за реализирање на дополнителна настава за основно образование на мајчин јазик за децата на граѓаните...
Локално

(Видео) Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево

Редакција
Полицијата пронајде дрога кај наставник од Делчево, кој предавал во ОУ „Климент Охридски“, а лицето е во притвор од 30 дена, јавува телевизија „Стар“. „На 10.октомври...
Локално

Родител нападнал наставник бидејќи му го избркал детето од час

Никола Осило
На 17.09.2018 година во 13,00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје М.Н.(40) пријавил дека истиот ден околу 11,00 часот во средното училиште “Методија Митевски-Брицо“...