еМагазин

Tag : небо

Свет ТОП СТОРИИ

Украинскиот министер за надворешни работи Кулеба бара затворање на небото над Украина

Редакција
Партнерите да го затворат воздушниот простор над Украина, инаку, крвта на Украинците, убиени од Русија, ќе биде на нивните раце, нагласи украинскиот министер за надворешни...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Небото над Македонија стана дел од системот за воздушно патролирање на НАТО

Редакција
Небото на Северна Македонија со официјалниот почеток на НАТО „air policing“ мисијата во нашата земја, и официјално стана дел од колективниот систем на Алијансата за...
Бизнис

Се уриваат рекорди: Во еден ден над 1.000 летови над македонското небо

Редакција
На почетокот од летната сезона М-НАВ  вторпат го урна рекордот на бројот на летови над македонското небо. Првиот пат на 29 јуни оваа година кога...
Македонија

За потребите на НАТО грчки воени авиони пробно прелетаа над Македонија

Редакција
Со два прелета во воздушниот простор на земјава изутринава во 7:30 до 9:30 часот се изврши првиот пробен прелет за потребите на НАТО мисијата „Air...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Грчките пилоти ќе го чуваат македонското небо бесплатно

Редакција
Стабилноста на регионот е цената што треба да и ја плати земјава на Грција за надзорот на безбедноста на македонскиот воздушен простор, кој согласно она...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Експлодира метеор над Куба, делови паднаа на тлото

Редакција
На небото над Куба експлодира метеор чии делови паднаа на тлото. Според очевидците на небото се појавила огнена топка и чад, а потоа „дожд“ од...