еМагазин

Tag : нестабилно

ЖИВОТ

И денеска нестабилно време, со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Денеска времето ќе биде променливо и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. На одредени места процесите...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Променливо облачно и нестабилно од утре до средината на следната недела

Редакција
Од утре па се до средината на следната седмица во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од утре нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Редакција
Подрачјето на Македонија од утре до средината на следната седмица ќе биде под влијание на влажен и нестабилен бран. Времето ќе биде променливо облачно и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До крајот на неделава нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и ветер

Редакција
Попладне и кон крајот на денот ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Неделава нестабилно време со дожд, грмежи и силен ветер

Редакција
Оваа недела ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Локално процесите...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од утре нестабилно и посвежо, со пороен дожд, грмежи и силен ветер

Редакција
Од утре времето ќе биде променливо и посвежо, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Како што најавува Управата за хидрометеоролошки работи, локално...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Попладне нестабилно со услови за дожд, утре намалување на температурите за неколку степени

Редакција
Попладне и кон крајот на денот времето во земјава ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и изолирана појава на град. Слично...
ЖИВОТ

Променливо облачно и нестабилно време, на повеќе места со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде...
ЖИВОТ

Денеска сончево и топло, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Редакција
Времето во земјава денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот ќе има развој на нестабилна...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Попладне нестабилно со пороен дожд, од вторник стабилизација на времето

Редакција
Времето околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на...