еМагазин

Tag : Никола Тесла

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Никола Тесла, Илија Громовник, Ел Чека… Кој е следниот што ќе објави нови „бомби„?

Редакција
Уште еден доказ дека многумина поседуваат нелегално прислушувани разговори или познати во јавноста како „бомби„ е и последното објавување на нови разговори на Фејсбук на
Ретро

76 години од смртта на Никола Тесла: Почина сам и сиромашен

Редакција
На 7 јануари 1943 година почина Никола Тесла. Имаше 85 години и почина во сон, како последица од коронарна тромбоза. Таа ноќ беше сам во
Ретро

(ВИДЕО) Заборавено интервју со Никола Тесла: Човекот што го измисли 20 век

Никола Осило
Никола Тесла е роден во Смилјан на10 јули 1856 година. Тој е истражувач и пронаоѓач на полето на електротехниката и радиотехниката, познат како татко наизменичната