еМагазин

Tag : нокаут

Забава

(Галерија) Winterland 2020: Скопјани во предновогодишно расположение на концерт на „Нокаут“

Редакција
Скопјани синоќа се забавуваа на концерт на „Нокаут“ кој се одржа во новогодишната населба „Винтерленд“, која беше отворена во петокот. Во близина на куќичките ќе...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Редакција
Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Бразилки ги „стоплија“ гостите на Фестивалот на младо вино „Тиквеш“

Редакција
Традиционално, деветта година по ред, во Кавадарци се одржува Фестивал на младо вино, „Тиквеш“. На Фестивалот се претставуваат младите вина на винаријата, кои според првичните...