еМагазин

Tag : обука

БАШ НИ Е ЌЕФ

Пивара Скопје освои највисоки награди од Министерството за економија за проектите за едукација на младите и за етичко управување

Редакција
Пивара Скопје освои значајни награди за најдобри општествено одговорни практики што ги доделуваат Министерството за економија и Националното координативно тело за општествена одговорност. Во категоријата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Семос“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за обука вреден 389.000 евра

Никола Осило
Агенцијата за вработување по распишаниот тендер за набавка на посебни услуги – услуги за обукa за напредни вештини од областа на информациските технологии склучи договор...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Од март во Скопје: Обуки за вински ентузијасти на светски реномираната Лондонска школа за вино и жестоки пијалаци

Редакција
Винарската визба „Тиквеш“ ја доби акредитацијата за организирање обуки на престижната Лондонска школа за вино и жестоки пијалаци – Wine & Spirits Education Trust (WSET),...