еМагазин

Tag : одбор

Бизнис ТОП СТОРИИ

Тиквеш ги објави платите и на членовите на Надзорниот одбор

Редакција
Тиквеш традиционално во Годишниот извештај за работењето лани, објавен преку Македонската берза ги објави и примањата на членовите на Надзорниот одбор, кои немаат заснован работен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

По колку акции поседуваат членовите на Управниот и Надзорниот одбор на Адинг

Редакција
Во Годишниот извештај за минатата година, објавен преку Македонската берза, Адинг АД Скопје, објави и по колку акции поседуваат членовите на Управниот и Надзорниот одбор:...
Македонија

Избран нов Управен и Надзорен одбор на Советот за етика во медиумите на Македонија

Редакција
Леунора Калиќи е избрана за нов претседател на Управниот одбор (УО) на Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), информираат од СЕММ. Таа е...
Бизнис

Tројца нови членови на Одборот на директори на Македонија2025

Редакција
Македонија2025 соопшти за именување на тројца нови членови на Oдборот на директори, со што бројот се зголеми на осумнаесет. Во Одборот на директори на Македонија2025...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мода од Свети Николе ги објави примањата на Одборот на директори

Редакција
Во годишниот извештај, објавен на Македонската берза, Мода АД Свети Николе ги објави примањата на Одборот на директори: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ “Мода“ од Свети Николе во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Екс директорот на УЈП, Горан Трајковски влезе во Одборот на директори на Витаминка

Редакција
Собранието на акционери на Витаминка АД Прилеп донесе одлука за избор на членови на Одборот на директори на компанијата, информираат од таму преку Македонската берза....
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев во вторник ќе поднесе оставка во СДСМ

Редакција
Лидерот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев ќе побара од органите на партијата во вторник да биде свикан Централниот и Извршниот одбор за да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

еМагазин открива: Колкав надоместок зема во Македонски телеком Дардишта од ДУИ, која се закани со војна

Редакција
Шкодране Дардишта од владејачката ДУИ со отворениот повик за војна, кој следи откако опозицијата соопшти дека обезбедила ново парламентарно мнозинство е во фокусот на јавноста,...
Бизнис

Дејан Кнезовиќ именуван за независен член на Надзорниот одбор на УНИ Банка

Редакција
Од УНИ Банка преку Македонската берза информираат дека Гувернерката на НБРСМ, со решениe од 23 септември 2021 година, издаде претходна согласност за именување на Дејан...
Бизнис

Триантафилос Триантафилу избран за член на Одборот на директори на Мермерен комбинат

Редакција
Од Мермерен комбинат АД Прилеп преку Македонската берза информираат дека Триантафилос Триантафилу е избран за неизвршен член на Одборот на директори на Комбинатот. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...