еМагазин

Tag : ок

Спорт

Одбојкарите на ОК Вардар ја спуштија мрежата за своите фанови

Редакција
Одбојката е спорт каде два тима од по шест играчи се одделени од една мрежа. Во пресрет на својот полуфинален натпревар против ЏИО Струмица во...
Македонија

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од изјавата на Јанчев за уставните измени

Редакција
Општинскиот комитет (ОК) на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од изјавите на градоначалникот Митко Јанчев и најостро ги осудува неговите активности во делот на обезбедување на...