еМагазин

Tag : Орце Николов

Локално

Ќе нема тестирање за „Орце Николов“, учениците ќе бидат примени

Редакција
Во гимназијата „Орце Николов“ во Скопје ќе нема приемен испит т.е. квалификациско тестирање за селекција поради надминат број кандидати за упис во прва година. Сите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Младинската иницијатива S.H.A.R.E. од гимназијата „Орце Николов“ во акција – заедно во решавање на проблемите на младите

Никола Осило
„Што ми помогна да го пребродам проблемот“, ќе биде темата на изложбата која ќе се оджи на 27 мај, 2019 година со почеток во 19...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Шарена гимназија: Учениците ја разубавија „Орце Николов“

Редакција
Скопската гимназија „Орце Николов“ е разубавена со „шарени“ дела на учениците. Како што информираше професорот по ликовна уметност Сергеј Дамовски на неговиот фејсбук-профил, идејата била...