еМагазин

Tag : пеликани

Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Од птичји грип угинале над 500 пеликани во грчкиот дел на Преспанско Езеро

Редакција
Деновиве во Преспанско Езеро во Грција беа пронајдени повеќе од 500 мртви пеликани, информираат од Македонско еколошко друштво (МЕД). “Пеликаните беа забележани од страна на...