еМагазин

Tag : Пиволенд

Забава

Како ќе се купува пиво на Пиволенд, кој почнува вечерва

Редакција
Од денеска до 23 стептември во Скопје ќе се одржи 12. издание на Фестивалот на пивото Пиволенд, на кој освен разновидната музика, ќе имате можност...
Забава ТОП СТОРИИ

Утре во Скопје почнува Пиволенд, кој се ќе настапи

Редакција
Од утре до 23. септември по 12. пат во Скопје ќе се одржи пивски фестивал – Пиволенд. Оваа година локацијата на Пиволенд ќе биде на...
Забава ТОП СТОРИИ

Пиволенд почнува на 21. септември

Редакција
Скопскиот пивски фестивал – Пиволенд, ќе се одржи од 21 до 23. септември на паркингот пред спортската сала Борис Трајковски во Скопје, информираат организаторите. -Најголемиот...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Почна Пиволенд

Редакција
Синоќа на плоштадот “Македонија“ во Скопје почна Пиволенд. Пивскиот фестивал ќе трае уште четири дена, до среда. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Поради лошите временски услови, Пиволенд во...
Забава ТОП СТОРИИ

Поради лошите временски услови, Пиволенд во Скопје презакажан за 3 септември

Редакција
Поради големото невреме што вчера го зафати Скопје и околината и најавите за ново невреме во наредните денови, организацискиот тим на Пиволенд 2022 од безбедносни...
Забава ТОП СТОРИИ

Од среда пет дена Пиволенд во Скопје: Кој се ќе настапи

Редакција
Дали скопјани можат да испијат повеќе пиво од последното издание на Пиволенд во 2017 година? Скопјани како големи љубители на добра забава и квалитетно пиво,...
Забава

Пиволенд прераснува во „Skopje beer fest“

Редакција
Оваа година традиционалниот „Гурмански викенд во Скопје – Пиволенд“ со нов концепт, ново интернационално име „Skopje Beer Fest“, нова локација, како и нови културно забавни...