еМагазин

Tag : подршка

Македонија

Левица и даде подршка на Силјановска

Редакција
Президиумот на Левица, на синоќешната вонредна седница (2 мај 2019), одлучи да ја поддржи професорката Гордана Силјановска Давкова како кандидат за претседател на Република Македонија,...
Македонија

Река повика граѓаните масовно да излезат на 5. мај, на кој му даде подршка?

Редакција
Поранешниот кандидат за претседател на државата, Блерим Река на Фејсбук ги повика граѓаните на 5. мај да излезат масовно на гласање, за, како што рече тој,...
Балкан

Ципрас доби подршка од шестмина пратеници од Река и Независни Грци за владино мнозинство

Редакција
Со писма до претседателот на Парламентот, Никос Вуцис, шесттемина пратеници што гласаа за доверба на грчката Влада, бараат од сега па натаму, нивните гласови да...
Македонија

Владата ќе даде 50 милиони денари поддршка за печатените медиуми

Редакција
Со педесет милиони денари Владата ќе го поддржува печатењето и дистрибуирањето на печатените медиуми во земјава. Предвидените средства ќе се доделат на печатените медиуми, кои...