еМагазин

Tag : Пониква

Локално

Голем шумски пожар на падините на Осогово, затворен патот кон Пониква

Редакција
Голем шумски пожар доцна попладнево избувна на падините на Осоговските планини во близина на селото Лешки, а поради густиот чад и високите пламени јазици за
Локално

(Фото) Градоначалниците од Источниот регион на ноќно скијање на Пониква за промоција на туристичката понуда

Редакција
Градоначалниците од единаесетте општини од Источниот регион синоќа беа дел од организираното ноќно скијање на Пониква за да придонесат во промоцијата на капацитетите на планинскиот
Бизнис ТОП СТОРИИ

Викендов започнува ски-сезоната во сите ски-центри во Македонија

Редакција
Од денеска почнува скијачката сезона на Пелистер. ЕЛЕМ Турс информира дека од девет часот за посетители ќе биде отворен Ски-центарот „Копанки“. Во функција ќе бидат