еМагазин

Tag : Попова Шапка

Бизнис

Објавен огласот за субвенциониран одмор за работници со ниски приходи во Струга, Охрид, Попова Шапка, Берово, Дојран и Преспа

Редакција
Работниците чии вкупни месечни примања во семејството не се поголеми од 22.000 денари од денеска до 30 август можат да се пријават на јавниот повик од
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Пролетен снег ја разубави Попова Шапка

Никола Осило
Иако е веќе средина на април оваа пролет донесе нови снежни врнежи во некои делови на нашата земја. Фотографиите објавени утринава покажуваат колку е прекрасна
Локално

Од утре намалени цени на ски-билетите на Попова Шапка

Никола Осило
Ски-центарот „Попова Шапка“ од утре ги намалува цените на ски-билетите, информираат од ЕЛЕМ ТУРС. Билетите ќе се продаваат по нови цени: дневен билет – 800
Локално

Избегната трагедија на Попова Шапка: По неколкучасовна потрага пронајдени заталкани скијачи

Никола Осило
Триесет и шестгодишниот тетовец Љ. С, вчеравечер ( 7 февруари ) околу 19 часот и 30 минути, во Полициското одделение Попова Шапка пријавил дека 29-годишниот
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Како почна ски-сезоната на Попова Шапка: Со скиите на рамо по планината пешки, “пошто“ ски-лифтот тргни-застани-застани

Редакција
ЕЛЕМ турс вчера најавија отворање на сезоната на Попова Шапка денеска. Но иако бесплатно, скијачите се крајно разочарани. Велат дела ски-лифот Тетекс работел само еден
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Со бесплатно скијање започнува скијачката сезона на Попова Шапка

Редакција
Скијачката сезона на Попова Шапка почнува од недела (06.01.2019 година), а традиционално, за сите посетители, скијањето на првиот ден е бесплатно. „Овозможени се условите за
Македонија

На Попова Шапка минус 15 степени, Маврово со 56 сантиметри снежна покривка

Редакција
Минус 15 степени се измерени изутринава на Попова Шапка, а минус 12 во Маврово и Крушево. Температури под нулата има во сите населени места во
Локално

Попова Шапка чека десеттина сантиметри нов снег за почеток на скијачката сезона

Редакција
Сите четири ски лифтови, Тетекс 1 и 2, Аеродром и Ге како и двете жичарници Свети Илија и таа на една од најатрактивните патеки Церипашина
Македонија

На Попова Шапка снежна покривка од 21 см

Редакција
Највисока снежна покривка измерена утрово од 21 сантиметар има на Попова Шапка, следат  Маврови Анови со девет см, три во Крива Паланка и два см
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Снежна зимска идила на Попова Шапка

Редакција
Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), висината на снежната покривка на Попова Шапка утрово изнесува 19 сантиметри. А како изгледа денеска нашата зимска убавица погледнете