еМагазин

Tag : Попова Шапка

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Снежна бајка на Попова Шапка, Кожуф, во Маврово…

Редакција
Како и што беше најавено во текот на викендот на неколку повисоки места во Македонија падна снег.   View this post on Instagram   A...
Локално ТОП СТОРИИ

Ски-картите за Попова Шапка, ќе важат и за следна сезона

Редакција
Ски-центарот Попова Шапка информира дека билетите за скијање, ќе важат и за следната сезона. „Поради невообичаено високите температури и недостатокот на снег на ски патеките...
Локално ТОП СТОРИИ

На Попова Шапка има снег за скијање

Редакција
Од ски центарот “Попова Шапка” информираат дека со новата снежна покривка се создадени услови за идеално уживање на ски-патеките, па од денеска во функција се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тетовско-гостиварската епархија поднесе жалба на решението за рушење на крстот на Попова Шапка

Редакција
Откако Општина Тетово донесе решение за рушење на крстот во дворот на манастирскиот комплекс Св. Наум Охридски Чудотворец на Попова Шапка, Тетовско-гостиварската епархија на МПЦ-ОА...
Локално ТОП СТОРИИ

Од денеска не работи ски-центарот „Попова Шапка”

Редакција
Од денеска нема да работи ски-центарот “Попова Шапка”. Истиот почна да работи пред неколку дена, но поради високите температури и немањето соодветни услови за скијање,...
Локално ТОП СТОРИИ

Скијачката сезона на Попова Шапка, започнува денеска

Редакција
Ски-центарот „Попова Шапка“ официјално ја започнува ски-сезоната денеска. Во функција ќе бидат ски-лифтовите „Поток”, „Аеродром”, „Ге”, како и двоседот „Св.Илија”. По повод отворањето на скијачката...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Снежна бајка на Попова Шапка

Редакција
Еден од најпознатите ски центри во земјава, Попова Шапка е подговен за новата сезона, а како изгледа атмосферата таму моментално, погледнете во галеријата: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

23-годишник од Мала Речица е вториот осомничен за симнувањето на знамето на МПЦ на Попова Шапка

Редакција
23-годишник од Мала Речица е вториот осомничен за симнувањето на знамето на Македонската православна црква – Охридска архиепископија во манастирот „Свети Наум Охридски Чудотворец“ на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведено е лицето кое го симна знамето на МПЦ од манастирот на Попова Шапка и стави знаме на Албанија

Редакција
Денеска од Министерството за внатрешни работи информираа дека е приведено лицето кое вчера го симна знамето на храмот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Симнато знаме на МПЦ од храмот на Попова Шапка и ставено знамето на Албанија

Редакција
Инцидент се случи вчера во дворот на храмот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија, Св.Наум Охридски Чудотворец, на Попова Шапка. Две лица го симнаа...