еМагазин

Tag : Попова Шапка

Македонија

На Попова Шапка снежна покривка од 21 см

Редакција
Највисока снежна покривка измерена утрово од 21 сантиметар има на Попова Шапка, следат  Маврови Анови со девет см, три во Крива Паланка и два см...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Снежна зимска идила на Попова Шапка

Редакција
Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), висината на снежната покривка на Попова Шапка утрово изнесува 19 сантиметри. А како изгледа денеска нашата зимска убавица погледнете...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Попова Шапка денес: Срам да ни е!

Редакција
Државата „ни се дави“ во ѓубре. На Стража, по патишта, по планини, реки, градови, села, паркови, природни убавини, урбани средини. Фотографијата денеска е направена од...