еМагазин

Tag : скијање

Балкан

(Видео+Фото) Кога на Копаоник се скија по костим за капење

Редакција
Топло време деновиве го зафати Балканот и температурите се над просек за овој период од годината. Печењето на сонцето најмногу може да се почувствува на...
CHECK IN

(Фото) Хотелот „Молика“ на Пелистер преполн со гости привлечени од снегот и сончевото време  

Редакција
Сончевото време, чистиот воздух  и одлично подготвените скијачки патеки беа доволен мотив, изминатиот викенд хотелот „Молика“ и ски-центарот Копанки да ги срушат рекорди на посетеност....
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Зимска бајка во ресторан „Оскар“ во Нижеполе

Редакција
Ресторанот „Оскар“ кој постои од 2002 година и се наоѓа во Нижеполе, Битола има амбиент во кој периодов навистина може да се почувствувата как во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

На Едносед во Маврово стартува скијачката сезона

Редакција
Скијачката патека Корја (Едносед) официјално се отвора денес, петок (3-ти јануари). За оние кои не знаат, Корја е класифицирана како тешка скијачка патека со повисок градиент и се смета...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голема наградна игра на НЛБ Банка: „Поинакво зимско доживување со Mastercard haPPy во Кицбил, Австрија“

Редакција
НЛБ Банка во периодот од 16.11.2019 до 30.12.2019 година организира наградна игра за сите корисници на НЛБ Mastercard haPPy кредитните картички во која еден среќен...
Локално

Американец тешко повреден при пад на скијачки турнир на Пелистер

Никола Осило
Државјанин на САД, вчера се здобил со тешки телесни повреди при пад на скијање на турнир што се одржувал во скијачкиот центар Копанки-Пелистер каде учествувал,...
Балкан

Несреќа на Шар Планина: Во лавина загина заменик-министер во косовската влада

Редакција
Заменик-министерот за дијаспора на Косово, Аријан Даци, загина во лавина на Брезовица, која се наоѓа на косовската страна на Шар Планина, пишува српски blic.rs повикувајќи се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Поради загадениот воздух, бесплатно скијање за децата на Маврово

Редакција
Ски-центарот „Заре Лазаревски“ извести дека денеска и утре ќе има бесплатно скијање во ски-центрот Маврово. „Бесплатно скијање за сите ученици од основно и средно училиште,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Откри ли повторно Александра Заева, каде е на скијање татко и?

Редакција
Ќерката на македонскиот премиер Зоран Заев, која е активна на социјалните мрежи, на својот Инстаграм објави фотографија од скијање во Солден, ресорт на Алпите во...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Со бесплатно скијање започнува скијачката сезона на Попова Шапка

Редакција
Скијачката сезона на Попова Шапка почнува од недела (06.01.2019 година), а традиционално, за сите посетители, скијањето на првиот ден е бесплатно. „Овозможени се условите за...