еМагазин

Tag : последици

Бизнис

ММФ ѝ одобри на Македонија помош од 176 милиони евра за справување со последиците од корона вирусот

Редакција
Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) одобри финансиска поддршка за нашата земја, преку Инструментот за брзо финансирање износ од околу 176 милиони евра. Преку овој инструмент се...
Балкан

Нимиц: Неприфаќањето на Преспанскиот договор може да има сериозни и опасни последици

Редакција
Неприфаќањето и нестапувањето во сила на Договорот од Преспа би можело да има длабоки па дури и опасни последици, оценува специјалниот пратеник на ОН во...