еМагазин

Tag : правилник

Бизнис

Од 1. мај на сила новиот Правилник: Нема веќе плаќате месо – добивате вода

Редакција
На пакуваните полуготови ќебапчиња и плескавици што може да се купат во маркетите или месарниците, од 1. мај годинава ќе мора да пишува колку протеини...