еМагазин

Tag : предистрага

Македонија

Русковска: Рекетираниот бизнисмен се ослободува од одговорност од поткуп, бидејќи го пријавил делото

Редакција
Давањето поткуп или рекет е кривично дело, но, има едно големо но, доколку тој го пријавил, се ослободува од одговорност, рече во интервју за „Канал...
Македонија

Обвинителството води предистраги за актуелни функционери, Рускоска не открива за кој

Редакција
Носителите на јавни функции како што се пратеници, судии и обвинители, мора секогаш построго да бидат казнувани, затоа што тие се оние кои треба да го...