еМагазин

Tag : прием

Македонија

(Видео+Фото) Дипломатскиот кор на прием кај Пендаровски

Редакција
Годинава се навршуваат неколку јубилеи од воспоставување на дипломатските односи со 20-тина држави во светот, како и 25 години од нашето членство во ОБСЕ, Советот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тамара: Од дното на моето срце Ви се извинувам поради пропустот што го направив при пеењето на химната

Редакција
Пејачката Тамара Тодевска, на својот Фејсбук профил се извини што синоќа на приемот на Амерканската амбасада го изостави делот од македонската химна со Гоце Делчев,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ракометарите кај Пендаровски: Државата секогаш ќе ви биде дом, нема да заборави што направивте за неа

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими европските шампиони, ракометарите на РК Вардар, коишто по вторпат ја освоија титулата европски првак.  „Би сакал сите вас да...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Кој дојде на свечениот прием во Собранието за дочек на Столтенберг

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери со свечен прием им посака добредојде на Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг и на Северноатлантскиот совет на Алијансата. Високата делегација...
Македонија ТОП СТОРИИ

Литванија осма членка на НАТО што го ратификува Протоколот за прием на Македонија

Редакција
Сејмот на Литванија денеска со 108 гласови „за“ и ниту еден против денеска го ратификува Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО. На пленарната седницата...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на приемот кај Дедо Стефан

Редакција
Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, претседателот на Собранието, Талат Џафери, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана,...
Македонија

Српски медиуми: Македонија гласала за прием на Косово во Интерпол

Редакција
Косово не успеа да стане членка во Меѓународната полициска организација Интерпол. Гласањето за прием не помина ни со второ гласање, а според српските медиуми, за гласала...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Иванов на прием кај Трамп

Редакција
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, со сопругата Маја Иванова, присуствуваше на свечениот прием организиран од претседателот на САД, Доналд Трамп за учесниците на 73....
Македонија ТОП СТОРИИ

Веста за погрешното знаме на дочекот на Курц во Скопје хит во регионов

Редакција
Веста за погрешното знаме при дочекот на австрискиот вицеканцелар Себастијан Курц во Скопје стана хит во регионов. „Блам за Македонците, го дочекаа Себастијан Курц со...