еМагазин

Tag : примена

ЧИСТА ОКОЛИНА

Од 1 јануари државните институции нема да набавуваат пластика за еднократна употреба 

Редакција
Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска соопшти дека Владата ја усвоила иницијативата на Министерството за престанок на набавки на пластика за...
Балкан

Грчкото МНР со циркулар ја појаснува правилната примена на Договорот од Преспа

Редакција
Од 12 февруари официјалната употреба на името на северниот сосед е „Република Северна Македонија“, краткото име „Северна Македонија“, а придавките за државата и органите ќе...