еМагазин

Tag : продолжен викенд

ЖИВОТ

Какво време не очекува за продолжениот викенд

Редакција
Променливо облачно време со повремено засилен северен ветер ќе преовладува во текот на престојниот продолжен викенд. Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат за недела попладне...
Локално

Охрид полн со гости во пресрет на продолжениот празничен викенд

Редакција
Продолжениот празничен викенд веќе по правило го означува шпицот на летната туристичка сезона во Охрид и на охридското крајбрежје. Хотелските сместувачки капацитети и претходно беа...