еМагазин

Tag : проект

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Symphony пристигна: Погледнете ја канцеларијата во Скопје во која би сакале да работите

Никола Осило
Меѓународната ИТ компанија Symphony, со канцеларии кои се протегаат од Сан Франциско, Амстердам, Берлин, па сè до Сараево, Белград и Нови Сад, минатата недела официјално
БЕНЧМАРК

Шведска обезбеди 520.000 евра за проекти на граѓански организации и медиуми во контекст на ЕУ интеграција

Никола Осило
Кралството Шведска преку проектот Нордиска поддршка за напредок на Северна Македонија обезбеди 520.000 евра за поддршка на граѓански организации и медиуми со цел да се
БАШ НИ Е ЌЕФ

„И од Битола се може(и)“ започнуваат со втора сезона бизнис предавања

Редакција
ПРЕДА Плус Фондацијата започнува со втора сезона на проектот „И од Битола се може(и)“ со инспиративно едукативно предавање кое ќе се одржи на 3-ти септември,
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен кастинг: Се бараат потенцијалните Зоки Поки, Лидија, Боки, Гоки

Редакција
Култната детска книга „Зоки Поки“ на писателката Оливера Николова наскоро ќе добие своја екранизација. ТВ-серијата според безвременското книжевно дело, која ќе ја режира Александар Поповски
Да помогнеме

(Фото) Каква сиромаштија: Таткото слеп, куќата може да се сруши врз детето

Редакција
Новиот проект наречен Хуманитарен маратон „Неготино се буди“ е дел од серија настани кои што ќе се организираат во текот на овој месец. „Сите тие
БАШ НИ Е ЌЕФ

Договори за месечен надомест за практикантска работа за учениците од ЕВН паралелката

Редакција
Учениците во втора година кои се дел од специјалната ЕВН паралелка во СЕТУ „Михајло Пупин“ од Скопје добија договори за месечен надомест. Надоместокот ќе им